Gyerekprogram helyszínek

Bálna program

Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!

PROGRAMOK

A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre! 

Program


Caligula

Caligula

Albert Camus: Caligula
Játék két részben

A "CALIGULA" alighanem Camus legjobb darabja, az egzisztencialista filozófia színpadi parabolája.
Hőse olyan ember, akit az élet szenvedélye a romboló veszettségbe sodor, s aki - mivel önmagához mindig következetes - hűtelen lesz embertársaihoz. Megtagad minden értéket.



De ha igaza van is abban hogy megtagadja az Istent, súlyos tévedése, hogy megtagadja az Embert is. Nem érti meg, hogy a teljes rombolás, végül önrombolás.
Fájdalommal és felismeréssel kezdődik a fiatal római császár, Caligula uralkodása.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. május 11. péntek, 19:00

Albert Camus: Caligula
Játék két részben

A "CALIGULA" alighanem Camus legjobb darabja, az egzisztencialista filozófia színpadi parabolája.
Hőse olyan ember, akit az élet szenvedélye a romboló veszettségbe sodor, s aki - mivel önmagához mindig következetes - hűtelen lesz embertársaihoz. Megtagad minden értéket.



De ha igaza van is abban hogy megtagadja az Istent, súlyos tévedése, hogy megtagadja az Embert is. Nem érti meg, hogy a teljes rombolás, végül önrombolás.
Fájdalommal és felismeréssel kezdődik a fiatal római császár, Caligula uralkodása. Elveszti húgát, Drusillát, akit bűnös szerelemmel szeretett.
A patriciusok attól félnek, hogy kárt tesz önmagában: Caligulát azonban elsősorban nem Drusilla elvesztése nyugtalanítja, sokkal inkább a banális, hétköznapi felismerés: " az emberek meghalnak és nem boldogok."
A darab címszerepét az 1945-ös ősbemutatón Gerard Philipe alakította.

Díszlet: Csiszár Imre
Jelmez: Szakács Györgyi
Dramaturg: Csiszár Imre
Súgó: Lengyel Noémi
Asszisztens: Lengyel Noémi
Fordító: Illés Endre

Rendező: Csiszár Imre

Ajánlatunk


2026. július 31. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 2.) 2026. augusztus 1., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 3.)

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Ősbemutató! Köteles Leander zenei munkásságának legnagyobb slágereit viszi színpadra Pejtsik Péter karmester és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar kíséretében, kiegészülve a különleges VoiceStation kórussal. Leander örökzöldjei eddig soha nem hallott kompozícióban a csodálatos Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.

Ajánló


Miután a kétezres években meghódította az R’n’B világát – amit 14 Grammy-jelölés és egy Billboard Top 10-listás album is jelzett…

Az ókori legenda kel életre a két felvonásos musicalben.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!