Nosferatu – A Borzalom Szimfóniája
madrigál horror
gyerekprogramajánló
Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!
A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre!
madrigál horror
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. április 1. szombat, 19:00
NOSFERATU – A borzalom szimfóniája
Közreműködik:
Vass Lajos Kamarakórus
Mizsei Zoltán – elektronika
A zenei anyagot összeállította és irányítja: Szabó Sipos Máté
100 éve mutatták be minden idők egyik leghatásosabb némafilmjét, F. W. Murnau Nosferatu, eine Symphonie der Grauens című alkotását. Az eredeti rémfilmhez Hans Erdmann komponált kísérőzenét, amelyet a film berlini premierjén egy egész szimfonikus zenekar adott elő, de nagy része mára sajnos elveszett. A film restaurált kópiáját most oratorikus aláfestő zenével borzonghatjuk végig, amelyben a késő reneszánsz madrigálok világa, a 17. zsoltár és egy pestis elleni imádság gregorián dallamai ötvöződnek az elektronikus kortárs zene eszköztárával.
Az élő előadásban részletek hangzanak fel Hassler, Marenzio, Purcell, Josquin des Prez, Clemens non Papa, Morales, Isaac, Lassus és legfőképpen a titokzatos múltú Carlo Gesualdo di Venosa extravagáns madrigáljaiból, amelyeknek sötét kromatikus tónusa és szövegei különös új értelmet nyernek a Drakula-történet sodrásában.
A Viktória operett garantált színházi élmény minden generációnak, olyan sztárokkal, mint Dolhai Attila, Haraszti Elvira és Trokán Péter.
Az Igazad van egyszerre irodalmi esemény, gondolatébresztő társasági est és személyes találkozás lehetősége Kepes András új könyvének világával.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!