Portugál
Egressy Zoltán ikonikussá vált darabja a József Attila Színház színpadán egy új karakterrel kiegészülve, Lengyel Ferenc rendezésében pedig szerfelett pontos társadalmi látleletként tért vissza a budapesti színházi vérkeringésbe.
gyerekprogramajánló
Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!
A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre!
Egressy Zoltán ikonikussá vált darabja a József Attila Színház színpadán egy új karakterrel kiegészülve, Lengyel Ferenc rendezésében pedig szerfelett pontos társadalmi látleletként tért vissza a budapesti színházi vérkeringésbe.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2026. január 22. csütörtök, 19:00
Egressy Zoltán: Portugál
E tragikomédiában a magyar falu jól ismert figurái elevenednek meg, jellemző helyzeteikben; nagyobbrészt egy kocsma hűvösében mondják el mindazt, amit az életükről fontosnak tartanak és kimondhatnak. A Portugál helyzetkép, a várakozás és az elvágyódás története.
Szereplők
Masni.............................. Kónya Merlin Renáta
Bece............................... Lábodi Ádám
Kocsmáros..................... Nemcsák Károly Jászai Mari-díjas, Kiváló-, Érdemes Művész
Retek.............................. Lukács Dániel
Pap................................. Quintus Konrád
Csipesz.......................... Horváth Sebestyén Sándor
Asszony.......................... Szabó Gabi
Sátán.............................. Zöld Csaba Jászai Mari-díjas
Feleség.......................... Pikali Gerda Jászai Mari-díjas
Bittner............................. Újvári Zoltán Jászai Mari-díjas
Lea................................. Törőcsik Eszter
Alkotók
Díszlettervező: Ábrahám Péter
Jelmeztervező: Lengyel-Szabó Zita
Dramaturg: Szokolai Brigitta
Zene: Vecsei László
Súgó: Törőcsik Eszter
Ügyelő: Stefán Gábor
Rendezőasszisztens: Jámpa Krisztina
RENDEZŐ: Lengyel Ferenc Jászai Mari-díjas
Bemutató: Nagyszínpad, 2022. március 19.
Az előadás a szerző, Egressy Zoltán hozzájárulásával jött létre.
Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.
Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Magyar Táncművészeti Egyetem Budapesti és Vidéki Tehetségcentrum Évzáró Gálaműsora
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…
Higgy, bízz, érezz… Kérdezz-felelek! “Hiszek abban, hogy a valóságunkat mi teremtjük!"
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!