Gyerekprogram helyszínek

Bálna program

Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!

PROGRAMOK

A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre! 

Program


8. Madaras Gergely és Fejérvári Zoltán
2

8. Madaras Gergely és Fejérvári Zoltán

Beethoven és Mahler
Savaria Szimfonikus Zenekar

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 23. csütörtök, 19:00

Beethoven: II. (B-dúr) zongoraverseny, op. 19
Mahler: I. szimfónia, D-dúr “Titán”

Közreműködik: Fejérvári Zoltán – zongora

Vezényel:  Madaras Gergely

Miután 1792 novemberében Bécsben telepedett le, Ludwig van Beethovennek (1770–1827) új megélhetési források után kellett néznie. Patrónusokat szerzett magának, például Lichnowsky herceg személyében, továbbá szalonokban, privát összejöveteleken zongorázott. Virtuozitásával hamarosan nagyobb nyilvánosság előtt is elkápráztatta hallgatóságát. Ezen alkalmak egyike volt az a jótékonysági koncert, melyet 1795. május 29-én a Burgtheaterben rendeztek. Ezen az eseményen hangzott fel elsőként Beethoven 2. (B-dúr) zongoraversenye (op. 19) a zeneszerző szólójával. A Joseph Haydn zeneszerzésóráinak hatásáról tanúskodó nyitótételt fantáziaszerűen díszített Adagio követi, majd rondó-finálé zárja a kompozíciót. A versenymű szólistája a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és a Zeneakadémia ifjú tanára, Fejérvári Zoltán.
Gustav Mahler (1860–1911) Beethovenhez hasonlóan kilenc szimfóniát komponált, és műveinek a műfaj történetében betöltött szerepe is hasonlóan meghatározó, mint a bécsi klasszikus mesteré. Az eredetileg öttételes 1. szimfónia ősbemutatója 1889 novemberében Budapesten zajlott le „Szimfonikus költemény két részben” címmel. Részben a budapesti előadás sikertelensége késztette a zeneszerzőt műve átdolgozására. 1893-ben szintén Mahler vezényletével Hamburgban került sor a revideált, még mindig öttételes változat bemutatójára, mely „Titán, hangköltemény szimfónia formában” alcímmel hangzott el.  A címadások érzékeltetik az erőteljes narratív inspirációt, mely a tételek drámai jellegét kialakítja, és a szimfóniát sok szálon futó, regényszerű műfajjá avatja Mahler alkotóműhelyében.

Ajánlatunk


Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

Ajánló


félig mese félig musical 9-99 éves korig, két részben

Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!