A rajongók
A RAJONGÓK (Kemény Zsigmond regénye alapján)
dráma egy felvonásban
more
gyerekprogramajánló
Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!
A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre!
A RAJONGÓK (Kemény Zsigmond regénye alapján)
dráma egy felvonásban
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, March 07 2026 7:00PM
Az erdélyi fejedelemség aranykorában, I.Rákóczi György uralkodásának idejében járunk. Az ismert, rendezett világ alaposan felfordul: dúl a harmincéves háború, a nagyhatalmak ádáz küzdelme zajlik eszmék és vallási meggyőződések zászlaja alatt, azért, hogy ki gyakorolja a kontinens feletti irányítást. Erdélyben látszólag béke honol, de a fejedelemség valójában halálos szorításban vergődik.
A vallásháborúk idején hamar megkérdőjeleződik minden: a morális értékek cseppfolyóssá, relatívvá válnak.
Az erkölcs, a hit, a szeretet, a hűség alapfogalmai átalakulnak a hatalomvágy, a szerelem és a rajongó szenvedély sorsformáló tüzében.
Szereplők:
I. Rákóczi György fejedelem - Dóczy Péter
II. Rákóczi György - Illés Dániel
Narrátor - Molnár Zoltán
Kassai Elemér -Pál Péter
Pécsi Debóra - Orbán Borbála
Pécsi Simon - Kákonyi Tibor
Kassai István - Tokaji Csaba
A Thyatírai Angyal, Szőke Pista, Laczkó István - Juhász Károly
Báthory Zsófia - Hevesi Tóth Evelin
Zülfikár Ibn Abdul-Vahab – Varga Tamás
Bodó Klára – Tóth Zsuzsi
Díszlet- és jelmeztervező: Papp Janó
Rendezőasszisztens: Ficsor Eszter
Dramaturg: Csurka Dóra
Rendezte: Andrási Attila Jászai Mari-díjas
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Ez a Carmen szenvedélyről, szabadságról és végzetről mesél – egyszerre modern és hagyománytisztelő, látványos és provokatív, mélyen emberi és elementáris erejű. A Szegedi Szabadtéri Játékok közönségét idén nyáron egy felejthetetlen operaélmény várja. Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy az előadás erős hanghatásokat alkalmaz!
Varázslatos, szenvedélyes éjszaka – a Vámpírok bálja lenyűgöző látványvilággal, felejthetetlen dallamokkal rabul ejt és örök élményt nyújt.
3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.