Gyerekprogram helyszínek

Bálna program

Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!

PROGRAMOK

A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre! 

Program


A színházcsináló
8

A színházcsináló

Thomas Bernard remekműve egy isten háta mögötti osztrák falu „dísztermében” játszódik. Itt készül előadni A Történelem Kereke című örökérvényű, nagy művét vándor-színtársulatával Bruscon, a színházcsináló.
 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, December 18 2024 6:45PM

Thomas Bernhard: A színházcsináló
A KVTársulat bemutatója a MASZK Szeged támogatásával

„Bernard művén keresztül arról szeretnék beszélni, ami ma történik Magyarországon a színházban. Arról, hogy milyen periférián lenni és lehetetlen körülmények között dolgozni. Arról, hogy mennyire értelmetlen és hálátlan mindez. És arról, hogy miért van az, hogy mégis muszáj csinálni. Ezt szeretném megérteni, hogy mi sarkall bizonyos embereket arra, hogy minden épeszű indok nélkül, vállalhatatlan helyzetekben és körülmények között mégis színházat csináljanak. És milyen lenne a színház ezek nélkül az emberek nélkül?”

Thomas Bernard remekműve egy isten háta mögötti osztrák falu „dísztermében” játszódik. Itt készül előadni A Történelem Kereke című  örökérvényű, nagy művét vándor-színtársulatával Bruscon, a színházcsináló.

Az előadás egy elviselhetetlen és megszállott embert mutat meg, akivel szinte lehetetlen együtt élni és dolgozni, és akit mégis mindenhova követ a társulata (a családja). Egy erőszakos zsarnok aki mégis rendelkezik annyi meggyőző erővel, hogy újra és újra megnyerje a támogatásukat. Ez az erő, ami ennek a természete ami igazán érdekes, ezért a színházcsináló lehet férfi is, de akár nő is. Jelen esetben nő.

Az egész előadás egy gigantikus készülődés, egy folyamatos kínszenvedéssel és gyötrődéssel teli próba a nagy fináléra.

Szereplők: Lestyán Attila, Martinkovics Máté, Urbanovits Krisztina

Mozgás-koreográfia: Cuhorka Emese

Dramaturg- rendező: Urbanovits Krisztina

A trailert és a képeket készítette: Ofner Gergely

Külön köszönet: Jurányi Ház, Kulcsár Viktória, Szakács Zsuzsanna

 „A szerző örököseinek az engedélyét a Suhrkamp Verlag AG Berlin (DE) és a Hofra Kft. közvetítette.” (www.hofra.hu)

Our offer


A hegyek között, egy eldugott alpesi szállodában eseménydúsan telnek a napok. Bár mindenki pihenni jött, de senki nem talál nyugalmat, pedig a körülmények adottak lennének a tökéletes kikapcsolódáshoz. Házaspárok, barátok, üzletfelek és művészek nyaralnak együtt, már nem először, de talán most utoljára, mert ezen a nyáron néhányuk sorsa menthetetlenül és végzetesen összegabalyodik.

Új köntösbe bújtatjuk Gogol Revizorját, hogy ezzel a képzavarral éljünk. Igaz, csak a helyszínt és a körülményeket hozzuk közelebb napjainkhoz, hiszen a jellemek és az általuk teremtett helyzetek örök érvényűek. Az egyén és az általa teremtett társadalom működési mechanizmusai szinte változatlanok, mióta világ a világ.

Suggestions


Az angol kormánypárt egyik képviselője az ellenzék egyik bombázójával csalja a feleségét, és valószínűleg nem is lenne ebből probléma, ha…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.