Gyerekprogram helyszínek

Bálna program

Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!

PROGRAMOK

A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre! 

program


BÉLAMŰHELY HANGSZERKÉSZÍTŐ MŰHELYE

BÉLAMŰHELY HANGSZERKÉSZÍTŐ MŰHELYE

Készíthető hangszerek: hangszeríj, szférafon, billentyűzetshaker, konzervdobgitár… és sok más egyéb. A workshop sokrétűen válaszolja meg a hangszerek kialakulásának történetét és a hangszerkészítés fogalmát. A készítés során anyag és tárgyismeret és az egyszerű szerszámhasználat is tanulható.

Dato



A BÉLAMŰHELY HANGSZERKÉSZÍTŐ MŰHELYE

Három különböző hangszert készítünk az eseményen.
Ha szeretnél szférafont, konzervdob gitárt és billentyűzet shakert, gyere el hozzánk a workshopra! Ha van otthon konzervdobozod, vagy már nem működő számítógép billentyűzeted, akkor ezeket hozhatod magaddal, ha nincs akkor mi biztosítunk a számodra.

Hogyan készíthető néhány egyszerű hangkeltő eszköz a körülöttünk lévő tárgyakból? Hogyan lehet megszólaltatni őket? Hogyan alkalmazhatóak?

A műhelymunkában alkalmunk nyílik megismerkedni az újrahasznosítás, az upcycling, a házi készítésű hangszerek, hangkeltő eszközök fogalmával és gyakorlatával, valamint újdonsült hangszereink birtokában egyszerű zenei játékok alapjait is elsajátíthatjuk. Ahhoz, hogy zenei élményben részesüljünk nem feltétlenül van szükség zenetanulásra vagy igazi hangszerekre.
A hangadásra, hangkeltésre való késztetés már kisgyermekkortól bennünk él, csupán újra kell értelmezni a zenéről való elképzeléseinket és máris egy tartalmas egyéni, közösségi időtöltésre találunk mind a készítés, mind a zenélés során.

Készíthető hangszerek: hangszeríj, szférafon, billentyűzetshaker, konzervdobgitár… és sok más egyéb. A workshop sokrétűen válaszolja meg a hangszerek kialakulásának történetét és a hangszerkészítés fogalmát. A készítés során anyag és tárgyismeret és az egyszerű szerszámhasználat is tanulható.

A készítés során fejlesztjük:
– a manuális készséget
– a figyelmet és kreativitást
– a hangkeltéshez való viszonyt

valamint megtapasztaljuk az egymásnak adható segítségnyújtás szükségszerűségét.
Lényeges a saját tárgykészítés lehetőségének felismerése, az eleve a kezünk ügyében lévő tárgyakhoz, anyagokhoz való viszony, az újrahasznosítás alkalmazása. A kész hangszerek megszólaltatási lehetőségein túl, egyszerű zenei játékokkal, egyéni, páros és csoportos feladatokkal foglalkozunk. A foglalkozás záró momentuma egy karmesterjáték lehet, ahol a saját készítésű hangszerekkel a zenekart is mi magunk alkotjuk.

Foglalkozásvezető: Rimóczi István zeneszerző, interaktív játékfejlesztő

PÅ PLAKATEN


Joyce DiDonato régi barátja a Müpa közönségének, hiszen a világhírű amerikai énekesnőt nemcsak a Metropolitan-operaközvetítések sztárjaként láthattuk-hallhattuk sokszor az évek…

A Vabadaba egy érzés. Pontosabban sokféle érzés. A szerelem 22 árnyalata, ami 22 dalban szólal meg mostantól. Geszti Péter új…

Dalok, versek, mondókák, remek muzsika, tánc, mulatság és játék… mi kellhet több egy vidám napra? Megvan! Egy titkokat rejtő égszínkék…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.