
Jazz at Lincoln Center Orchestra | Wynton Marsalis / BARTÓK TAVASZ 2025
gyerekprogramajánló
Látjátok? Teli vagyunk ötletekkel, meglepetésekkel... Vajon még bálna programot is kínálunk nektek? Kattintsatok ide és meglátjátok!
A fenti linkre kattintva megtalálod az összes adatbázisunkban szereplő programot. Válogass kedvedre!
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Lørdag, 05. April 2025 20:00
Közreműködik: Szalóky Balázs – trombita
Jazz at Lincoln Center Orchestra:
Ryan Kisor, Kenny Rampton, Marcus Printup – trombita, Vincent Gardner, Chris Crenshaw, Elliot Mason – harsona, Sherman Irby, Alexa Tarantino, Dan Block – fuvola, klarinét, szoprán- és altszaxofon, Chris Lewis – klarinét, basszusklarinét, szoprán- és tenorszaxofon, Abdias Armenteros – klarinét, szoprán- és tenorszaxofon, Isaiah J. Thompson – zongora, Carlos Henriquez – nagybőgő, Obed Calvaire – dob
Zenei vezető, trombita: Wynton Marsalis
A Wynton Marsalis vezetésével működő, tizenöt fős Jazz at Lincoln Center Orchestra (JLCO) napjaink legkiválóbb hangszeres szólistáiból és zenekari muzsikusaiból alakult. Ez a lenyűgözően sokoldalú zenekar hatalmas repertoárral rendelkezik, melyben megtalálhatók a tagok eredeti szerzeményei, a Jazz at Lincoln Center által megrendelt darabok, a jazztörténet ritka műremekei és olyan nagyságok által jegyzett örökzöldek, mint Duke Ellington, Count Basie, Fletcher Henderson, Thelonious Monk, Mary Lou Williams, Dizzy Gillespie, Benny Goodman vagy Charles Mingus.
„A világ legjobb zenéje a világ legnagyobb tudású jazzmuzsikusaitól” – írta egy kritikus a JLCO egyik közelmúltbeli koncertje után. A jazztrombitás, zeneszerző és zenekarvezető Wynton Marsalis egyesek számára guru, régóta vallja, hogy „minden, ami jazz, egyben modern is. Egyszerre próbáljuk megragadni a jazz örökségét és jövőjét, a jazz története jelen van mindabban, amit ma játszunk.”
A koncerten vendégként fellépő Szalóky Balázs New Yorkban végezte tanulmányait, és a JLCO bécsi koncertje után, 2018-ban határozta el, hogy megalapítja saját együttesét.
Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.
A svájci fuvolaművész, Emmanuel Pahud a nemzetközi zenei élet állócsillaga, koncertjeit Magyarországon is mindig nagy érdeklődés kíséri.
A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.
A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a…
A Grammy-díjas svájci Andreas Vollenweider saját fejlesztésű elektroakusztikus hárfájával, és békés-hipnotikus, lágy, melodikus, jórészt instrumentális dalaival a hetvenes évek vége…
Az 1986-ban készült, kultikus családi rajzfilm színpadi változata feledhetetlen szórakozás az egész családnak!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.